2:44 pm - Salı Ekim 9, 9753

2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları

Salı, 11 Aralık 2012, 3:49 | Haber | 2 Yorumlar | Google
yazar memur

2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları

2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları

Ak Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, bedelli askerlikle ilgili hak sahibi olup başvuramayanlar ile taksitlerini geciktirenlere yeni başvuru hakkı tanıyan yasa teklifine ilişkin “Milli Savunma Bakanı ile görüştük, Başbakan’dan onay aldık. 2013 yılı bütçe görüşmeleri bittikten sonra teklif Meclis gündemine gelecek” dedi. 

2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları 250x175 2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları
“TAKSİDİ ÖDEMEYENLERE YENİ FIRSAT”

Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bedelli askerlikten yararlanmak için başvuran ancak taksit ödemelerini geciktirenlerden çok sayıda başvuru aldıklarını belirterek, bu mağduriyeti gidermek için yeni bir yasal düzenleme yapılacağını ifade etti.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüklerini ifade eden Turan,

“Başbakan’dan onay aldık. 2013 yılı bütçe görüşmeleri bittikten sonra teklif Meclis gündemine gelecek. Taksit sayısı artmayacak. Bir defaya mahsus olmak üzere taksitini ödemeyenlere yeni bir fırsat tanınacak, ayrıca yasa çıktığında bedelli askerlikten yararlanma şartlarını taşıdığı halde başvurmayanlar da bir ay içinde başvurmaları halinde bu haktan yararlanabilecek” dedi.

“30’UNU DOLDURUP BAŞVURAMAYANLAR YARARLANABİLECEK”

Turan, bedelli askerlikten yararlanmada öngörülen yaş, para ve taksit sayısında değişiklik öngörülmediğini kaydederek, şartlarda değişiklik yapılmayacağını söyledi.

Düzenlemenin yeni bir hak olmadığını, “eski hak sahiplerine yeni bir hak” anlamına geldiğini kaydeden Turan, “Yasa çıktığında 30 yaşını doldurup, başvurmayanlar yararlanabilecek. Bu durumdaki kişiler, bedelli askerlikten yararlanmak için ödenmesi gereken parayı bir defada yatıracak” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Şirince Köyü Neresidir , Nasıl Gidilir başlıklı makalemizde Hareketli, Hayli ve Nasıl Gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

bedelli askerlik 2014*bedelli askerlik 2013*bedelli askerlik 2014 te çıkar mı*2013 bedelli askerlik*2014 bedelli askerlik*2013 2014 bedelli askerlik çıkacakmı*bedelli askerlikte askere gidiliyor mu*bedelli askerlik 2013 son dakika*bedelli askerlik son dakika 2013*2014 de bedelli askerlik*
Etiketler: , ,

2 responses to "2013 Bedelli Askerlik Fırsatları ve Detayları"

  1. volkan orhan diyor ki:

    o zaman 83 dogumlularda yılbasından sonra 30 dan gun almış oluyorlar madem boyle bir hak var 83 dogumlularda bedelli askerlikten yararlanmalı diye düşünüyorum saygılarımla…

  2. Aarp diyor ki:

    83 lüler de yararlanmalı keşke şöyle bişe olsa 3 ay gitsek 10 binde ödesek hem işimizden olmayız hemde borca girmeyiz .. Evlenmiyoruz iş bulamıyoruz yeter yapın artık bişeyler ..terör de bitti ..profesyonel ellere bırakılın bu işi .. Kaç ülkede zorunlu askerlik kaldıki ..askere harcadığımız paranın yarısı bile yeter .. Ekonomimiz büyür .. Türkiye geride kalmasın artık .. Ben askerlik yapmadım 83 doğumluyum ne de 30 bini karşılayacak bütçem var ama çıksa şu anda kredi falan ne bulursan borçla neyle kapatırım nApalım ..sn başbakan sesimizi duy ..biz sokakta eylem diye şenlik yapan biraları içip içip kamu malına zarar veren TÜRK polisine saldıran gençlerden değiliz.. Biz Türkiye büyüsün diyen vatanını milletini seven gençleriz .. Sadece şu zorunluluklar kalksın askerlik iş olsun ..hem insanlar a gelir kaynağı hemde huzur olur .. Bu YAZI başıma ne işler açar bilinmez ama doğrusu bu .. Zorunluluklar bitsin artık PKK zaten bitti ..bitmemişse bile dış güçlerden destek alıyor ..dış güçlerle iletişimlerini kesmek yeterli bence ..vicdanımız ret demiyor ama vakit ve para kaybı yılda 30 bin kazanabildi

Siz de Yorum YAPIN