12:56 am - Cuma Ekim 9, 2015

2013 Emekliye ne zaman ne kadar zam yapılacak

Pazar, 18 Kasım 2012, 14:18 | Genel, Haber | 6 Yorumlar | Google
yazar memur

2013 Emekliye ne zaman ne kadar zam yapılacak

2013 Emekliye ne zaman ne kadar zam yapılacak

2000 yılından önce emekli olan 1.9 milyon SSK’lı ile 1 Mart-30 Mayıs 2002 tarihleri arasında emekli olan 12 bin Bağ- Kur’lu intibak zammı alacak.

EMEKLİYE 2013’TE ÜÇ ZAM BİRDEN GELİYOR!

 

İntibak ile maaşı artacak olan emekliler, yılbaşında ayrıca enflasyon farkı ile rutin zam da alacak…

Yılbaşında verilecek intibak artışına kilitlenen emekliler, enflasyon farkı ve alacakları maaş zammıyla çifte sevinç yaşayacak. İntibak zammı alacak olan yaklaşık 2 milyon emekli, 2013’ün Ocak ayında verilecek enflasyon farkı ile 2 kere zam almış olacak.

Emeklilerin gözü kulağı intibak zammından gelecek haberlerde… Binlerce emeklinin kafasını karıştıran soruların başında intibak zammından kimlerin yararlanacağı.. İşte bu sorunun cevabı..

2000 yılından önce emekli olmuş veya emeklilik başvurusunda bulunmuş SSK’lılar intibak zammı alacak. Bunların içinde yurt dışından gelip borçlananlar, malulen emekli olanlar da yer alıyor. Ayrıca dul, yetim maaşı alanlara da intibak zammı verilecek. Bu kapsamda yaklaşık 1.9 milyon kişi bulunuyor. 2000 yılında emekli olanlar bu artıştan yararlanamıyor.

PEKİ BAĞ-KUR EMEKLİLERİNE İNTİBAK ZAMMI VAR MI?

12 bin Bağ-Kur emeklisi de intibak zammı alacak. 1 Mart 2002 ile 30 Mayıs 2002 tarihleri arasında emeklilik dilekçesi veren veya emekli aylığı bağlanan 12 bin Bağ-Kur’luya intibak zammı ödenecek.

KADEMEYE GÖRE NE KADAR ARTIŞ YAPILACAK

İntibak zammınız derece, kademe ve göstergeniz ile prim gün sayınıza göre değişiklik gösteriyor. En yüksek intibak zammı 339 lira olacak.
KADEME DERECESİNİ BİLMEYENLER NE YAPMALI?

Eğer kademe, derece ve göstergenizi bilmiyorsanız, bunu size en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürlüğü’nden öğrenebilirsiniz. Göstergeleriniz eski ise bunlar güncellenmiştir. Yeni gösterge rakamınızı öğrenerek, tabloları takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2013 Model Seat Ibiza Cupra Özellikleri ve Fiyatı başlıklı makalemizde 2013 Model Seat Ibiza Cupra Özellikleri ve Fiyatı, Seat Ibiza Cupra 2013 ve Yeni Seat Ibiza Cupra 2013 Model Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

yhs-fullyhosted_003*2014 emekli maaş zamları*emekliye zam varmı*2014 emekli zamları*yhs-elex_22find*2014 emekli zammi*emekli maaş farkları temmuz 2013 de ödenecekmi emekli memurlara*2014 emekli memur zammı*2014 ssk emekli zammı*malünenemekliartısları*
Etiketler: , , , , ,

6 responses to "2013 Emekliye ne zaman ne kadar zam yapılacak"

 1. Şenay ÇOBANOĞLU diyor ki:

  İlgililerden bu kısa kalan ömrümüzde,bize insanca gibi davranmalarını temenli ediyoruz.Bizlerin ekonomik durumumuyun iyileştirmesini temenli ediyorum.

 2. sema diyor ki:

  26 yaşında 2 bebekle dul kaldım eşim polis memuru idi vefat edince dul ve yetim aylığı bağlandı şu şartlarda 1 milyon tl ile geçim yapmak çok zor şuan 2 evladımda ilkokul ve ortaöğrenimde eğitim alıyorlar hastane ilaç kesintileri maaşımızı net alamıyoruz elektrik doğalgaz su bina aidatı yetiştiremiyorum yazın temizliğe badana boya yapmaya gidiyorum çocuklarımın ihtiyaçları arttıkça bir maaşla çeviremiyorum çalışanlara olduğu gibi küçük çocukları olan dul bayanlara ektra çocuk yardımı yapılmasını istiyorum

 3. ahmet diyor ki:

  memurve memur emelisine hem zam hemde ramazan bayramından önce maaşlarını verdiler. peki iyide ssk ve bağkur emeklisine neden bayramdan önce maaş vermediler? ssk ve bağkur emeklisi bayramı parasız geçirdi.çocuklarına. torunlarına bayram harçlığı veremedi. memurların canı can da ssk ve bağkur emelisi patlıcanmı.neden ayrımcalık yaptılar.yazık.

 4. mehmet aktan diyor ki:

  ben 2000 yılında emekli oldum. lise mezunuyum göstergem 650 derecem, 3/4 ü ve üç çocuğum var ikisi okuyor.. son torba yasasına göre 2000 yılında emekli olanlar intibak ve diğer iyileştirmeden muaf tutuluyor muş… bizim suçumuz ne… gerçekten bizler bu yasanın dışındamıyız

 5. yetkin diyor ki:

  bu ülkede eyer türk vadandaşını sınıflandırılmaya tabi tutulursa hiç bir partidende hayır gelmes sürünmek kaderimiz deyip boyun eydiriyorlar saten avrupanında isteyi buyduya

 6. gülbeyaz şen diyor ki:

  Babam 1999 da çiftçi Bağkurundan emekli oldu 2000 yılında vefat etti. Ben Gülbeyaz şen 2001 yılından itibaren yetim maaşı alıyorum. Ben de intibak yasasından yararlanabilirmiyim.

Siz de Yorum YAPIN