Dershaneler Kapanacak mı?

Pazartesi, 20 Mayıs 2013, 15:53 | Eğitim | 0 Yorum | Google
yazar memurbey

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın dershanelerin kapatılıp kapatılmayacağına dair sorduğu soru önergesini cevapladı.

Bakan Nabi Avcı bu soruya “Bakanlığımızın dershaneler konusundaki çalışmaları devam etmekte olup söz konusu çalışmalar sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Bakan, 2012 yılından bu zamana kadar 417 dershanenin kapandığını açıkladı. Avcı “Ayrıca kapanan dershanelerin sadece yapılan açıklamalar nedeniyle kapandığını iddia etmek de mümkün değildir. Hemen her yıl bir yandan yeni dershaneler açılırken bir yandan da bazı dershaneler kapanmaktadır. Nitekim 2012 yılı başından bu yana 417 dershane kapanmışken aynı dönemde 310 dershane de açılmıştır” dedi.

Türkiye’de toplam 3 bin 830 dershane bulunduğunu belirten Avcı, bu kurumlarda uzman öğreticiler de dahil olmak üzere toplam 64 bin 142 eğitim personeli çalıştığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Memuriyet Kavramı Değiştiriliyor başlıklı makalemizde atama, atanma ve Memuriyet hakkında bilgiler verilmektedir.

dershaneler kapanacak mı*dersaneler kapanacakmı*kpss dershaneleri kapanacak mı*dersaneler kapanacak mı*kpss dershaneleri de kapanacak mı*kpss kursları kapanacak mı*kpss dersaneleride kapanacakmi*kpss dershaneleri kapanırmı*kpss dershaneleri kapanak mı*kpss dershaneleri kapanacakmı*
Etiketler: , ,

Siz de Yorum YAPIN