2:44 pm - Salı Ekim 10, 0952

Kpss Atamada İstenecek Belgeler Nelerdir ?

Pazar, 18 Kasım 2012, 20:13 | Kpss, Memur, Memur Alımı | 0 Yorum | Google
yazar memur

Kpss Atamada İstenecek Belgeler Nelerdir ?

Kpss Atamada İstenecek Belgeler Nelerdir ?

KPSS atamalarında istenen belgelerde bazı değişiklikler yapıldı.Yeni yönetmeliğe göre atama yapılması uygun görülen adaylar, atama işlemleri yapılmadan önce, kamu kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan atama başvuru formunda kimlik, adli sicil, askerlik durum ve sağlık beyanında bulunacaklar. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından adaylardan kimlik, adli sicil, askerlik ve sağlıkdurumu  yazılı beyanları dışında ayrıca bir belge talep edilemeyecek.

3 Nisan 2012 SALI
Resmî Gazete
Sayı : 28253

 

YÖNETMELİK

Karar Sayısı : 2012/2875

Ekli “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2/2/2012 tarihli ve 28 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/2/2012tarihinde kararlaştırılmıştır.

KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1  18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 25 inci maddesine aşağıdaki fıkralar eklenmiştir.

“Atamasının yapılması uygun görülen adaylar, atama işlemleri yapılmadan önce, kamu kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan atama başvuru formunda kimlik, adli sicil, askerlik durum ve sağlık beyanında bulunurlar. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından kimlik, adli sicil, askerlik ve sağlık durumu hususlarında adaylardan yazılı beyanları dışında ayrıca bir belge talep edilmez. Adayların kimlik beyanlarının doğruluğu Kimlik Paylaşımı Sistemi üzerinden veya doğrudan nüfus cüzdanı kontrol edilerek teyit edilir. Adayların askerlik ve adli sicil beyanlarının doğruluğu idare tarafından yetkili askeri ve adli mercilerden teyit edilir. Adayların atama işlemleri, atama başvuru formunda belirtilen bilgilerin teyidi sürecinin tamamlanması beklenmeksizin devam ettirilir.

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir, bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanır. Gerçeğe aykırı belge verdikleri veya beyanda bulundukları tespit edilen adaylar hakkında yapılacak işlemler, atama başvuru formunda kamu kurum ve kuruluşları tarafından yazılı olarak belirtilir.”

MADDE 2  Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3  Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Kpss memur bir

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zaman başlıklı makalemizde 30 haziran, belediye sözleşmeli ve feruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.

yeni atanan memurlardan istenen belgeler*atanan memurlardan istenen belgeler*memurluk için gerekli belgeler**kadrolu atamalarda istenen belgeler*memurluk için gerekli evraklar*kadrolu atamada istenen belgeler*atanan hemşirelerden istenen belgeler*yeni atanan hemşirelerden istenen belgeler*atanan memurdan istenen belgeler*
Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Siz de Yorum YAPIN