4:47 am - Salı Eylül 1, 2015

Okullarda Kar Tatili

Salı, 8 Ocak 2013, 16:13 | Genel | 0 Yorum | Google
yazar Admin

Okullarda Kar Tatili

İnsanların yoğun olarak yaşadığı şehirlerde okulların kar nedeniyle tatil edilmesi bir yaşam şeklini alır hale gelmiştir. Ulaşımın tamamen işlemez hale gelmesi, okul servislerinin işlev görememesi, öğrencilerin yollarda çok zor anlar yaşaması artık her kış tanık olduğumuz manzaralardır. Mevsim kıştır ve kar yağması en doğal bir olaydır. Ama çarpık kentleşme, ulaşımı daha da zorlaştıran cadde ve sokak yapıları her kar yağışında Okulların tatil edilmesini zorunlu kılmaktadır.

Kar nedeniyle Okulların tatil edilmemesi biraz da siyasi bir tedbir olarak da görülebilir. Örneğin İstanbul gibi bir şehirde valilik veya Belediye başkanlığı yapan biri için karar verebilmek hakikaten ciddi bir sorumluluk gerektirir. Bu Ankara, Bursa, İzmir gibi Metropoller için de geçerlidir. Böylesi durumlarda verecekleri kararlar ciddi önem taşımaktadır. İstanbul gibi bir şehirde kar nedeniyle okulların tatil edilmemesi durumunda yaşanacak herhangi bir kaza ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek bir ölüm vakası karşısında durabilmek bunu göğüsleyebilmek bu sorumluluğun altına girebilmek zordur. Bunun zorluğu durumun kendisinden çok medya tarafından meselenin siyasi propagandaya dönüştürülerek insanların linç edilmesine kadar vardırılmaktadır. Şehirlerimizin gece kondu mantığıyla yapılandırılmış olması, ulaşımda kara ulaşımına mahkum oluşumuzdan ötürü kar yağması durumunda okulların tatil edilmesi bir kanun haline gelmiştir.

Bu durumdan çocuklar, öğrenciler rahatsız mı derseniz asla! Onlar hiç olmadıkları kadar mutlu ve heyecanlı tabi. Erzurum’daki bir öğrenci için kar kış aylarında son derece sıradan bir durum iken İstanbul’daki bir öğrenci kar ona verilmiş en büyük hediye gibi durmaktadır. Batı illerindeki öğrenciler Kar tatilini fazlasıyla istedikleri, kar yağmasıyla birlikte tüm dikkatlerini televizyonlarda valiliğin yapacağı tatil açıklamasını beklediklerini çoğumuz görmekteyiz.

Şehirlerimizi daha planlı bir projeyle kurmamız halinde hayatımızda birçok uygulamanın kendiliğinden rayına oturacağına emin olabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Çionel messi çocuğu resim başlıklı makalemizde lionel messinin çocuğu, lionel messinin oğlu ve messi görselleri hakkında bilgiler verilmektedir.

okul tatilleri 2013*okul tatil 2014*okul tatilleri 2014*Okul tatil gunleri 2014*okullar kar ttili mi 2015*2014 okul tatili*Okul Tatil Günleri 2013*okul tatil kar 2015*okul tatili 2014*okul tatili kar 2015*
Etiketler: , , , ,

Siz de Yorum YAPIN