1:31 pm - Çarşamba Eylül 2, 2015

Pasaport Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Çarşamba, 12 Aralık 2012, 16:50 | Genel, Haber | 0 Yorum | Google
yazar memur

Pasaport Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Pasaport Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Pasaport Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir Pasaport Çıkartmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

Reşit olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için her pasaport işleminde; noterden veya pasaport vermeye yetkili makamlar huzurunda verilecek muvafakatname alınıyor. Anne ya da babaları tarafından çocuklarıyla beraber yapacakları pasaport müracaatlarında, çocuk kendi başına pasaport alacaksa anne – baba ikisi de; anne – babadan birinin pasaportuna işlenecekse diğer tarafın vereceği noterden tasdikli veya pasaport biriminde hazırlanacak muvafakatname ile müracaat etmeleri gerekiyor. Kendisine pasaport alınacak veya anne ya da babadan birinin pasaportunun refakat hanesine kaydedilecek çocukların müracaata getirilmeleri zorunlu.

18 yaşından küçük çocukların müracaatı için de 4 fotoğraf, nüfus cüzdanı ve fotokopisine ihtiyaç var. Anne ve baba refakatine kaydolsa bile 7 yaşından büyükse, çocuklar için de müracaat sırasında harç makbuzu alınıyor. 18 yaşından küçük çocukların pasaportlarını kanuni temsilcileri teslim alabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Milli Piyango Çekiliş Sonuçları 2013 Yılbaşı başlıklı makalemizde 2013 Milli Piyango yılbaşı çekiliş sonuçları, 2013 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi ve 2013 piyango sıralı tam liste hakkında bilgiler verilmektedir.

memurbir com*pasaport için gerekli evraklar 2013*pasaport iin gerekli belgeler*pasaport için gerekli belgeler 2013*pasaport çıkartmak için gerekli evraklar 2013*pasaport çıkartmak için gerekli belgeler*pasaport cikartmak 2013*pasaport çıkarma 2013*pasaport cıkarmak ne kadar 2013*pasaport çıkartma 2013*
Etiketler: , ,

Siz de Yorum YAPIN