5:05 pm - Salı Eylül 1, 2015

PTT Personel Alımı 2013 (Özelleştirme Öncesi Son Alım)

yazar memurbey

PTT’nin özelleştirilmesiyle ilgili Kanun tasarısı TBMM’den geçti. Tasarının yayımlanmasına kadar geçen sürede PTT personelini de yine KPSS ile alacak.

PTT, 2013/1 Haziran alımında son kez büyük alım yapacak. Yani PTT önümüzdeki Haziran alımlarında son bir defa daha KPSS ile personel alacak. Alımların çoğunluğu İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’e olacakken Haziran yerleştirmeleri için toplam 730 kadro hazırladı.

PTT, haziran ayında sadece lisans(4 yıllık) mezunlarını alacak. 2012 yılı P3 puanı olan adayların tercih yapacağı kadrolarda ağırlıklı olarak İİBF ve istatistik mezunları olacak.

PTT ile ilgili kanun yürürlüğe girince kurum personeline seçimlik hak tanınacak ve isteyenler ya 399 KHK’ya tabi olarak devam edecekler ya da bunu feshederek şirket bünyesinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi işçi statüsüne geçecekler. Yani işsiz kalmak ya da işten çıkarılmak gibi bir durum olmayacak.

Bir önceki yazımız olan Memuriyet Kavramı Değiştiriliyor başlıklı makalemizde atama, atanma ve Memuriyet hakkında bilgiler verilmektedir.

ptt özelleştirme son durum*2013 kpss ptt son alımları*ptt özelleştirme*ptt temmuz 31 temmuz alımı*ptt haziran 2013 memur alımı*kpss 2013/1 ptt memur alımı yapacak*marka suet sivri burun çizme adresleri*ptt özelleştirme iş alimi*ptt haziran ayı atamaları*işkur ısparta ptt memur*
Etiketler: , , ,

Siz de Yorum YAPIN