Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zaman

Pazar, 18 Kasım 2012, 8:18 | Haber, Memur, Sözleşmeli Personel | 0 Yorum | Google
yazar memur

Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zaman

Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zaman

Şanlıurfa’da yerel televizyonların ortak yayınına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli personeli 30 Haziran’a kadar kadroya alacaklarını bunun için bazı yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini söyledi. Bakan Çelik, “Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter.” dedi.http://www.memurbir.com

Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zaman Sözleşmeli Memurların Kadroya Geçişi Ne zamanSözleşmeli personeli kadroya almadan önce devletin personel sistemiyle ilgili yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini anlatan Bakan Çelik, 1960-70’lerin başında çıkan 657 Sayılı Devlet Memurluğu Kanunu’nun 657 fazla değiştiğini belirterek, ” Yasa değiştirile değiştirile parçalı bulutlu hale gelmiş. 4A’lar, 4B’ler, 4C’ler, sözleşmeliler, işçiler, sözleşmeli işçiler bir sürü pozisyonda çalışan var. Bu durumda devlet personel sistemimizi mutlak surette yenilememiz gerekiyor. Bunun için bunun tarafları ile bir bir görüşüyoruz.” şeklinde konuştu.

Sözleşmelilerin kadroya alınmasından sonra boşalacak sözleşmeli kadrosuna yeni sözleşmelilerin alınmasına sıcak bakmadığını vurgulayan Bakan Çelik şu bilgileri verdi: “Birbirini doğur sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız.

Bir önceki yazımız olan 2013 Yılında Öğretmenlere 250 Lira Kira Yardımı başlıklı makalemizde 2013 Yılında Öğretmenlere 250 Lira Kira Yardımı, öğretmen ve öğretmen kira yardımı hakkında bilgiler verilmektedir.

kadroya geçiş 2013*kadroya geçiş ne zaman*sözleşmeli memura kadro 2013*sözleşmelilerin kadroya geçişi 2013*haziran 2013 memur atamaları*sözleşmelilere kadro 2014*sözleşmeli sağlık personeli kadroya geçiş 2012*2014 sözleşmeli personel kadrosu*4b kadroya geçiş 2012*sözleşmeli memur kadroya geçiş*
Etiketler: , , , , ,

Siz de Yorum YAPIN